Батьківський лекторій

Батьківський лекторій.

Родинний вогник: «Батьки – перші вихователі дитячих душ».

Обладнання: на стіні плакат із назвою свята, вислови про родину, сім’ю;  святково прикрашена група кольоровими кульками та вишитими рушниками, на столах скатертини, солодощі та напої, серветки, деякі стільці із сюрпризами (прикріплені цукерки), на столі – ваза із квітами.

Крилаті вислови до свята.

Шануй батька та Бога – буде тобі всюди дорога.

Виховуємо хлопчика – формуємо людину, виховуємо дівчину – створюємо всесвіт.

Найдорожчий клад, як в родині лад.

За ледачим чоловіком жінка марніє, а за хорошим – молодіє.

Як мати рідненька, то й сорочка біленька.

У дитини заболить пальчик, а у матері серце.

Нема у світі цвіту гарнішого над маківочку, нема ж кого ріднішого над матіночку.

Добрі діти - батькам вінець, а злі діти - кінець.

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде, та скоро розтане.

Без сім'ї нема щастя на землі.

Є три біди у людини: смерть, старість і погані діти.

Доброго дня, шановні батьки! Я дуже рада, що ми всі тут зібралися на родинний вогник: «Батьки – перші вихователі дитячих душ». В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду.

Батьки – це найцінніше, що є в кожної дитини.

Кожен з нас добре знає своїх бабусь та дідусів, цих невтомних трудівників, скарбничих мудрості нашого народу, зберігачів сімейних традицій, цікавих казкарів. Вони люблять нас, своїх онуків, передають нам свої знання і уміння.

(Вислови батьків про своїх бабусь і дідусів)

Нехай не ображаються наші батьки, бабусі, дідусі, та найдорожчою для дітей завжди була мама. Слово «мама» входить у наше життя тихо й непомітно. От тільки не дано нам запам’ятати цю мить, як не згадати й того дня, коли над нашою колискою вперше схилилася мати. Вона оберігає нас від усього злого, і в самому звучанні цього слова – наш захисток.

(Батьки читають вірші про маму)

Наше свято продовжується. Ми переходимо до конкурсів.

І конкурс «Найоригінальніша канапка».

Вашій увазі пропонується перший конкурс, але спочатку попросимо вийти на середину залу двох тат. Конкурс називається «Найоригінальніша канапка». Перед вами на столі – різноманітні продукти: батон, майонез, цукерки, ковбаса, крекер, крабові палички. Ваше завдання: за 1 хв. зробити оригінальну канапку і придумати їй назву. Час пішов…

Тепер подивимось, як ви їх зможете з’їсти. Смачного вам!

ІІ конкурс  для мам (викликаються дві мами) «Забий цвях»

Оскільки зараз – дуже непростий час, і інколи жінки змушені замінювати дітям і батьків, вони повинні вміти володіти молотком і цвяхами.

Ось ваше завдання: хто швидше заб’є цвях у дерев’яний брусок. Перевіримо, наскільки в наших мам точна рука і гостре око.

ІІІ конкурс для тат «Пришиття ґудзика».

Це ніби проста справа, але інколи викликає труднощі. Вам потрібно якнайшвидше пришити паперовий ґудзик.

Так, робота виконана. Подивимось чи якісно. Як бачимо, наші тата вміють готувати канапки і пришивати ґудзики.

ІV конкурс для тат  «Знайди свою жінку по руках».

Мами стають у коло. Одному з чоловіків зав’язують очі. Він повинен по руках впізнати свою жінку.

V конкурс «Кольорові кульки».

Ваше завдання: сісти на кульку, щоб вона лопнула, дістати папір, на якому записане завдання, і виконати його.

Заспівати куплет улюбленої пісні

Розказати улюблений анекдот

Назвати осінні квіти

Назвати українські страви на літеру «м»

Зробити комплімент сусіду праворуч від вас

VІ конкурс «Пантоміма».

Викликаються батьки по черзі. Завдання: показати решті загаданий предмет, який вони повинні відгадати.

( Слова – телевізор, парасолька, чайник, кенгуру, збір врожаю восени, літо)

VІ конкурс «Сімейний бюджет».

Викликаються дві родини, дається однакова кількість монет (по 1 та 2 копійки) у сумі 99 коп. Завдання: хто швидше порахує.

VІІ конкурс «Приготування салату».

2 варені картоплини, 2 морквини, 2 яйця, майонез. Хто швидше поріже овочі й заправить майонезом. Викликаються батько й мати.

VІІІ конкурс ерудитів.

1. Коли варять кутю? ( На Різдво)

2. Хто автор слів «Караюсь, мучусь, але не каюсь»? ( Т. Шевченко)

3. Поетичний народний символ України ( калина)

4. Птах, який за народним повір’ям, приносить щастя (лелека).

5. Що стоїть посеред Землі? ( буква м)

6. Які два займенники заважають на дорозі? ( я + ми)

7. Взуття, плетене з кори дерев ( личаки)

8. Як називають батьків дружини? (теща, тесть)

9. Старовинний заклад для продажу горілки? (корчма)

10. Яке слово складається з семи букв? ( сім’я).

Пісня «А мій милий вареничків хоче»

Сім’я, родина і Батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею, де вона народилася, зросла… Куди б не закинула її доля, вона завжди подумки з Батьківщиною

Завершити наше свято мені хочеться словами:

Зацвітає калина, зеленіє ліщина,

Степом котиться диво – луна.

Це моя Україна, це моя Батьківщина,

Що, як мама, як тато – одна.